Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Uyuşturucu Üreticilerinin Evine Düzenlenen Baskında Polis Bile Şaşkına Döndü!

  • 23 Ocak 2019
  • 336 kez görüntülendi.
Uyuşturucu Üreticilerinin Evine Düzenlenen Baskında Polis Bile Şaşkına Döndü!
Konu Altı

İstanbul Kağıthane’de narkotim polisleri tarafından lüks bir rezidansa baskın düzenlendi. İki daireye yapılan baskın sonucunda toplam olarak 5 kilogram eroin bulundu. Evin her yeri didik didik arandı. Yapılan arama esnasında evin banyosunda dahi uyuşturucu pres makinesinin var olduğu polisleri şaşırttı.

Dairedeki kişileri gözaltına alan polis ekipleri hemen ardından ise aynı rezidansta yer alan diğer daireye girdi. Yapılan arama sonucunda, evin banyosu da dahil olmak üzere birçok uyuşturucu üretim alanı olduğunu farketti. Banyodaki eroin presleme makinesi ise polisleri şaşırttı.

Lüks Rezidansta Uyuşturucu İmalatı

Bir süre önce gelen bir ihbarı değerlendirme altına alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan Narkotimler, Kağıthane’de yer alan bir lüks rezidanstadaki 2 daire üzerinde uyuşturucu imalatı yapıldığını tespit etti.

Adım Adım İzlendiler

Dairelerde yaşamakta olan 1’i kadın olmak üzere 3 kişi fiziki takip altına alındı. Yapılan adım adım takibin ardından ise dün akşam baskın gerçekleştirildi. İlk olarak kadınla 2 erkeğin yer aldığı daireye operasyon gerçekleştiren narkotimler, eroin, eroin üretimi amacıyla kullanılan 2 karıştırıcı, hassas terazi, cep telefonları ve çok yüklü miktarda para buldu.

Evin Banyosunda Bile Üretim

Dairedeki kişileri gözaltına alan polis ekipleri, ardından ise rezidansta yer alan diğer daireye girdi. Bu dairede de gerçekleştirilen aramalarda çekyatın altına ve mutfak dolaplarına saklanmış olan eroin kalıpları ve eroin yapımında kullanılan karıştırıcılara rastlanıldı. Evin banyosunda da yine eroin presi yapmak için pres makinesi yerleştirildiği farkedildi.

Her iki dairede de gerçekleştirilen incelemelerin hemen sonrasında gözaltı kararı çıkarılan kişiler ve yine ele geçirilen toplam ağırlığı 5 kilogram olan eroin ve eroin yapımında kullanılan araç – gereçler Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Tanzanya Uyruklu

Lüks rzidasnta yapılan uyuşturucu operasyonunun sonrasında Beyoğlu Hacıahmet Mahallesi’nde Tanzanya uyruklu bir kişinin de evine operasyon gerçekleştirildi. Evde yapılan aramalar sonucunda satışa hazır halde bulunan sayısı çok fazla olan eroin ele geçirildi. Siyahi ırktan bir kişi gözaltına alınırken, uyuşturucu maddelere polis ekiplerince el konuldu.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ