Gündem

Uzman öğretmenlik eğitimleri hangi tarihlerde? Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı ne zaman 2022? İşte MEB 2022 takvimi!

Milli Eğitim Bakanlığı ülkemizde ilk defa gerçekleştirilecek olan Öğretmenlik Kariyer Basamakları Eğitimi’nin merakla beklenen başvuru sonuçlarının açıklandığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, öğretmenler şimdi de uzman öğretmenlik eğitimleri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını merak ediyor ve araştırıyor.

pexels fauxels 3184328 1

Uzman öğretmenlik eğitimleri hangi tarihlerde? Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı ne zaman 2022? gibi soruların yanıtlarını araştıran adaylar uzun bir zamandır sınavları bekliyor.

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, merakla beklenen başvuru sonuçları ile birlikte kimlerin sınavlara gireceği de belli olmuş oldu.

Peki Uzman öğretmenlik eğitimleri hangi tarihlerde? Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı ne zaman yapılacak? İşte MEB 2022 takvimi!

UZMAN ÖĞRETMENLİK EĞİTİMLERİ HANGİ TARİHLERDE?

Milli Eğitim Bakanlığı uzman öğretmenlik eğitim tarihleri ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını açıkladı. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, eğitimlerden sonra öğretmenler sınavlara girip başarılı olup olmayacaklarını görecekler. Böylece ilk kez uygulanacak olan bu düzende öncelikli olarak uzman ve başöğretmenler belli olacak.

pexels thisisengineering 3862130 1

Peki Uzman öğretmenlik eğitimleri hangi tarihlerde? Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik sınavı 2022 ne zaman yapılacak? İşte MEB 2022 takvimi!

UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK SINAV TARİHİ AÇIKLANDI MI? UZMAN VE BAŞÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN 2022?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, söz konusu sınav takvimine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, merakla beklenen Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 81 şehirde 19 Kasım 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Merakla beklenen sınav sonuçları ise 12 Aralık 2022 tarihinde açıklanacak.

pexels christina morillo 1181534 1

UZMAN ÖĞRETMENLİK EĞİTİMLERİ NE ZAMAN?


Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, söz konusu Eğitim programı başvuruları 1 – 10 Haziran 2022 tarihleri arasında yapılmıştı. Uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz – 05 Eylül 2022, başöğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz – 19 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak.

BAŞÖĞRETMENLİK SINAVI ŞARTLARI 2022

MADDE 22- (1) Yazılı sınav, eğitim programı konularından yapılıyor. Sınav konularının ağırlıkları yazılı sınav duyurusunda belirtiliyor.

Yazılı sınav duyurusu ve başvuru

MADDE 23- (1) Yazılı sınavlara ilişkin duyuru, sınav tarihinden en az altı ay önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinde ilan edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu