Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Vatandaş Kaldırılmasını Beklerken Daha da Zam Aldı! Aç – Kapa Bedellerinde ŞOK Rakamlar…

  • 19 Aralık 2018
  • 1.245 kez görüntülendi.
Vatandaş Kaldırılmasını Beklerken Daha da Zam Aldı! Aç – Kapa Bedellerinde ŞOK Rakamlar…
Konu Altı

Milyonlarca abone tarafından şikayetçi olunan ve birkaç aydır kaldırılması hususunda büyük bir kamuoyu oluşturulan açma kapama bedellerinde dalga geçer gibi bir oynama yapıldı. Elektrikte 33.8 TL’ye çıkarılan açma kapama bedeli cezaları, Türk Telekom için 25 TL oldu. Halk tepki gösterdi.

Fatura borcunu zamanında ödeyemeyen elektrik abonelerinden tahsilatı gerçekleştirilen açma kapama bedelleri enflasyon oranında artırıldı. Elektrikte kesme bağlama ve güvence bedellerinde de artış yaşandı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından elektrikte kesme bağlama ve güvence bedelleri, her yıl düzenli bir şekilde TÜİK tarafından ilan edilmekte olan Tüketici Fiyatları Genel Endeksi değerleri dikkat kapsamına alınarak tekrardan güncellendi.

Elektrik Minimum Açma Kapama Bedeli 33 TL Oldu!

EPDK aracılığıyla belirlenen ve 1 Ocak 2019 tarihi itibarıyla geçerli kılınan elektrik açma kapama bedellerinin alçak gerilimler için 33 TL, orta gerilimler için 171.6 TL olduğu belirtildi. İstanbul Avrupa Yakası’nda elektrik dağıtım işinin yapımcısı olarak ön plana çıkan Boğaziçi Elektrik, şuanda borç sebebiyle açma kapama cezası alan bireyler için 30 TL ceza uyguluyor.

Şirketlere Herhangi Bir Maliyet Yok %100 Kar!

Telefon, İnternet ve Doğalgaz faturalarının zamanında ödenememesiyle birlikte hizmet sağlayıcı şirketler tarafından verilen hizmet kesiliyor. Bu hizmetten dolayı alınan ücretin kaldırılmasıyla ilgili uzun süredir kamuoyu oluşmuş durumdaydı. Abonelerin bulunduğu adrese dahi gitmeyen, direkt olarak otomatik sistem üzerinden gerçekleştirilen açma kapama işlemleri için şirketlere herhangi bir maliyet bulunmuyor. Yani vatandaştan alınan bu bedeller şirketler için %100 kar kapısı oluyor.

Türk Telekom için 25 TL Olarak Belirlendi!

Türk Telekom’un hat açma ve kapatma ücreti ise 25 TL’ye yükselmiş durumda.

Halk Tepkili

Art arda gelen zamlar doğrultusunda büyük tepki gösteren halk, bu bedellerin tamamen kaldırılmasını beklerken birde faturalara artış yansıdı. Tüm her şey enflasyon oranında artırılırken asgari ücretlere verilecek zam miktarının da enflasyon oranında olup olmayacağı merak edilmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ