Gündem

Ve beklenen oldu! Ev kiralarında düşüş mü başladı?

EV KİRA FİYATLARINDA CİDDİ DÜŞÜŞ YAŞANACAK!

Ev kiralarında hızlı bir düşüşün başladığı iddia edildi. İddianın sahibi olan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, “2023 yılında 10 bin liralık evlerin 6 bin liraya düşmesi çok olası” dedi. Ntv Haber‘de yer alan haberin içeriğine göre; İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, kiralarda düşüşün başladığı görüşünde. Kiralar son bir yıldır aralıksız artıyor. Uygun fiyata ev ve işyeri bulabilmek neredeyse imkansız bir hale geldi. Yeni verilen kiralık yerlerin fahiş fiyattan tutulması nedeniyle, uzun zamandır kiracısı olan mülk sahipleri de kiraları arttırma yoluna gidiyor. Yüksek kira zammı yapamayanlar ise, kiracılarını çıkartıp mülklerini boşaltarak yeniden yüksek fiyata kiraya verme peşinde koşuyorlar. Hal böyle olunca da hızla yükselen rakamlar ev sahipleri ile kiracıları karşı karşıya getiriyor. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa ise artık kiralarda düşüşün başladığı görüşünü savunuyor.

pexels photomix company 101808

EV VE İŞYERİ KİRALARINDA DÜŞÜŞLER YAŞANACAK!

Akşam Gazetesi‘ne konuşan İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, konut piyasasındaki hareketli sürecin artık sonlarına yaklaşıldığını iddia etti. “Kiralarda düşüş eğilimi baş göstermeye başladı” diyen İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, “Geçen yıl vatandaşlar biraz telaşa kapılmıştı. O durum artık hafifledi. Hatta çok düşük de olsa kiraların da gerilediğini görebiliyoruz” ifadelerini de kullandı. İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa açıklamalarına “İddia ediyorum ki 2023 yılında 10 bin Türk Lirası değerinde olan evler, 6-7 bin Türk Lirasına” diye devam etti.

Önerilen İçerik :   Büyükşen cinayeti sonuçlanması sonrası kardeşler bir araya geldi! İlk kez konuştular!

KABİNE TOPLANTISI SONRASI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA AÇIKLAMIŞTI!

pexels binyamin mellish 1396122

Kabine toplantısı sonrası konuşan ve Sosyal Konut Projesi hamlesiyle kiralarda düşüş yaşanacağının altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “TOKİ vasıtasıyla 1 milyon yüz yetmiş beş bin vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Ekonomik ve güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başarının ortaya konmasına vesile olduk. 100.000 sosyal konut için çıktığımız çağrıya on katı talep aldık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini de başlatıyoruz.İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız için hazırladığımız bu proje hayata geçmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasının önünü açacağız. Bu proje kiraların da düşmesini sağlayacak.” diyerek, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa’yı tasdikler nitelikte konuşmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu