Gündem

Ve Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kabine sonrası ilk kez konuştu!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MERAKLA BEKLENEN DAR GELİRLİLERE HACİZ VE SOSYAL KONUT PROJELERİ HAKKINDA AÇIKLAMALAR YAPTI!

Tüm gözlerin üzerine çevrildiği, merakla beklenen kabine toplantısı akabinde açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tahıl sevkiyatı için yola çıkan ilk gemiye değindi. Atılan adımın Türkiye’nin girişimleri sayesinde olduğunun altını tekrar tekrar çizen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu diplomatik bir başarı, diplomatik bir zaferdir” dedi. 81 ilde sosyal konut projesine yönelik çalışmaların devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapmaya niyetliyiz” dedi. Küresel enerji krizine de değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlara kaynakları verimli ve tasarruflu kullanma çağrısı yaptı.

Ntv Haber‘de yer alan haberin içeriğine göre; merakla beklenen kabine toplantısının sona ermesinin ardından açıklamalar ardı ardına geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan toplantı tam olarak 150 dakika sürdü. Toplantı sonrası herkesin merakla beklediği konular hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahıl koridoru kapsamında ilk geminin yola çıkmasının da altını çizdi. “Tahıl krizi sorununun aşılması konusunda atılan adımların tamamen ülkemizin gayretleri sayesinde olduğu herkes tarafından kabul görmektedir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri bunu defaatle şükran duygularıyla ifade etti. Bugün ilk adım atıldı, gemiler de yola çıktı. İstanbul’da 22 Temmuz 2022’de imzalanan anlaşmalar tahıl krizinin çözümü açısından tüm dünya için dönüm noktası oldu” dedi.

receptayyiperdogan bio

MERAKLA BEKLENEN SOSYAL KONUT PROJESİ!

TOKİ vasıtasıyla 1 milyon yüz yetmiş beş bin vatandaşımızı ev sahibi yaptık. Ekonomik ve güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri bulunmayan bir başarının ortaya konmasına vesile olduk. 100.000 sosyal konut için çıktığımız çağrıya on katı talep aldık. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini de başlatıyoruz.İlk kez ev sahibi olacak vatandaşlarımız için hazırladığımız bu proje hayata geçmek üzere. Vatandaşlarımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. İnşaat sektörünü canlandırıp, insanımızın erişebilir şartlarda ev sahibi olmasının önünü açacağız. Bu proje kiraların da düşmesini sağlayacak. Özellikle şehit yakınları ve gazilerimize de özel bir kontenjan ayıracağız. Yeni evlenecek gençlerimizi de unutmayarak onlara da kota sahibi olacakları imkanlar vereceğiz. Hazırlıklar bitmek üzere. Tüm detayları önümüzdeki günlerde duyuracağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu