Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Vefalı Köpek Görenleri Gözyaşına Boğdu! İnsanlık Dersi Verdi…

  • 27 Aralık 2018
  • 418 kez görüntülendi.
Vefalı Köpek Görenleri Gözyaşına Boğdu! İnsanlık Dersi Verdi…
Konu Altı

Rusya sınırları içerisinde bulunan Novosibirsk bölgesindeki Mamatkino köyünde yaşayan bir köpeğin vefası insanları duygulandırdı. Adeta insanlık dersi veren köpek sahibi tarafından terkedilmiş. Köpek terkedildiği noktadan hava sıcaklığı zaman zaman -30’lara kadar düşmesine rağmen 1 an bile ayrılmıyor. Köpek İrina isimli bir kadın tarafından sahiplenerek bakıma alındı.

Yoldan Geçenler Yiyecek – İçecek İhtiyacını Karşıladı

Japonya’da hayatını kaybeden sahibi her gün işe giderken binmekte olduğu metro istasyonunun hemen kapı bölümünde bekleyen ve o istasyonda hayatını kaybeden köpek Hachiko’nun hikayesine benzer bir hikaye taşıyan köpeğin hikayesi Rusya’da yaşandı.

Novosibirsk’te henüz kimliği belirlenemeyen bir şahıs Mametkino köyündeki bir otobs durağının hemen yanına köpeğini bırakarak onu terk etti. Köpek zaman zaman -30’a düşen bölgede yaklaşık olarak 6 ay boyunca sahibini bekledi. Yerinden ayrılmayan köpeğin bu beklentisi hüsranla sonuçlandı. Çünkü sahibi hiç geri gelmedi. Bu süre boyunca yoldan geçenler araçlarıyla birlikte köpeğe yiyecek ve içecek vererek beslenme ihtiyacını karşıladılar.

Çok Sadık

Bölge sakinlerinden olan Sabirgali Baysagurov, köpeğin çok sadık olduğunu belirtti. Sahibinin onu bir arabayla bıraktığını ileten adam, köpeğin gri araba görür görmez o arabaların peşinden koştuğunu dile getirdi. Havanın dondurucu olduğunu, soğuktan yürüyemediklerini fakat köpeğin bir an bile ayrılmadan sahibini orada beklediğini anlatırken, hikaye basına yansıdı. Bunun sonrasında ise bir grup hayvansever toplam olarak 402 kilometre yol gittiler ve köpeğin kurtulması için kollarını sıvadılar.

İrina ismindeki bir hayvansever tarafından sahiplenen köpek, şuanda St. Bernart cinsinde bir köpek ve kediyle birlikte aynı ev içerisinde ikamet ediyor. Tokyo’da profesör Dr. Hidesaburo Ueno’nun köpeği olan Hachiko, sahibinin ölmesiyle birlikte 9 yıl boyunca sahibinin her gün işe gittiği metro istasyonunda sahibi bekleyip, yine aynı istasyonda hayatını kaybetmişti. Hakkında filmler ve kitaplar bulunan Hachiko hikayesine benzer bu hikaye görenlerin, duyanların gözlerini doldurdu.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ