Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Vekil olmanın yolu bu apartmandan geçiyor

  • 27 Haziran 2018
  • 415 kez görüntülendi.
Vekil olmanın yolu bu apartmandan geçiyor
Konu Altı

Sivas Caddesi üzerinde bulunan ve 6 kattan oluşan Ersoy Apartmanı 27 yılda, Milliyetçi Devinim Partisi’nden 2, Hak ve Kalkınma Partisi ve Cumhuriyet Kamu Partisi’nden ise 1 mebus çıkarırken Doğru Yol Partisi ve Hak ve Kalkınma Partisi’nden 2 il başkanı, Cumhuriyet Kamu Partisinden ise 1 il başkanı çıkarmasıyla dikkat çekiyor.

1999 yılında yapılan seçimlerde MHP’den 21’inci devre Yozgat Mebus seçilen Ahmet Erol Ersoy, kendi soyadını taşıyan bu apartmandan mebus olarak meclise gitti. AK Parti kurucu il Başkanı Yusuf Bahri Yazarel, AK Parti İl Başkanı Zekeriya Avşar, AK Parti Mebus Yusuf Başer, CHP Mebus Ali Keven, Doğru Yol Partisi İl Başkanı Erol Doğan ve Demokrat Parti İl Başkanı İhsan Civelek’te Ersoy Apartmanında ikamet eden isimler arasında yer aldı.

Ersoy apartmanından son olarak MHP İl Başkanı Ethem Sedef Mebus seçildi. Sedef de Merkez İlçe Başkanlığı ve il başkanlığı görevinin ardından MHP Yozgat Mebus olarak seçildi.

Vatandaşlar, vekil olmak isteyip olamayan adayların mutlaka bu apartmanda oturması gerektiğini belirterek, bu apartmanın adaylara uğur getirdiğini anlatım etti. Vekil olmak isteyenlerin mutlaka Ersoy Apartmanında oturması gerektiğini dile getiren Kenan Aslan Yozgat’ta son 20 yılda siyasette bulunan insanların Ersoy Apartmanından çıktığını vurguladı.

Seçimlerde farklı partilerden namzet adayı olan bazı partililerde kendi aralarında yaptıkları sohbetlerde Ersoy Apartmanında oturmanın bir imtiyaz olduğunu ve adaylara talih getirdiğine inandıklarını kendilerinin de orada bir daire bulmaları halinde bir daha ki seçim öncesi mutlaka deneyecekleri latifesinde bulundular.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ