YaşamTeknoloji

WhatsApp kullananlara kötü haber geldi! Bu mesajları atanlar para cezası ödeyecek!

Günümüzün vazgeçilmezleri arasında yer alan akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamaları arasındaki WhatsApp istenmeyen veya yasaklı mesajlar için ciddi yaptırımlar getiriyor.

Medyatava’da yer alan habere göre, dijital çağın adeta olmazsa olmazları arasında yer alan ve dünya üzerinde toplamda 2 milyardan fazla insan tarafından kullanılan WhatsApp zaman zaman bilgi kirliliği, yalan ve yanlış bilgilerin dolaştığı ve istenmeyen mesajların alındığı bir mecra da olabiliyor.

Dünyanın en çok kullanılan akıllı telefon uygulamaları arasında yer alan WhatsApp kullanıcılarını ilgilendiren bir gelişme yaşandı. Söz konusu deneyimini artırmak amacıyla yeni özellikler geliştirmeyi de sürdürüyor. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, mesajlaşma ve konuşma tabanlı WhatsApp, kötü içerik gönderen kişiler ile ilgili yaptırım konusunda oldukça ısrarlı.

Milyarlarca kullanıcı ilgilendiren bilgiye göre, WhatsApp, kötü amaçlı, yasaklı veya illegal mesaj gönderen kişilere para cezası getirmek amacıyla düğmeye bastı.

O MESAJI ATANLARA PARA CEZASI GELİYOR

Mirror.co.uk’den alınan bilgiye göre; Whatsapp kullanıcıları sosyal mesajlaşma uygulamasında belirli içerik türlerini paylaştıkları için para cezasına çarptırılacağı bildirildi.

whatsapp web surumune yeni ozellik geliyor 794874 5
whatsapp

Yine aktarılan son dakika bilgilerine göre, toplamda 2 milyardan fazla kullanıcısı olan WhatsApp, kullanıcıların telif hakkıyla korunan içeriği paylaşmaktan kaçınmaları konusunda bazı uyarılar yaptı. Yine aktarılan detaylara göre orijinal içerik üreticileri şikayet ettikleri durumda söz konusu paylaşımı yapan kişi tazminat ödeyecek. Yine verilen bilgiye göre benzer bir biçimde WhatsApp’ta yetişkinlere uygun ya da uygunsuz içeriğin paylaşılması, özellikle grup sohbetinin herhangi bir üyesinin şikayet etmesi halinde de yasal sonuçlara neden olabilir.

Milyarlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp, bir kişi ya da kuruluş çok sayıda aynı mesajı pek çok telefona gönderdiğinde, kullanıcıların “toplu mesaj” göndermemeleri ile ilgili olarak uyardı. Söz konusu bu özellik, genel olarak bir ürünün reklamını yapmaya çalışan şirketlerin yanında dolandırıcılar tarafından bile kullanılıyordu.

Yine verilen son dakika bilgilerine göre, ayrıca WhatsApp hizmet koşullarına uymayan şekilde mesaj gönderip kullanıcılara rahatsızlık vermeniz halinde sizi platformdan kalıcı şekilde yasaklama hakkına da sahip. Yine verilen detaylara göre, mesaj göndermeniz durumunda da zaman da “Telefon numaranızın WhatsApp kullanması yasaklandı. Yardım için destek ekibiyle iletişime geçin.” mesajı geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu