Teknoloji

WhatsApp yeni özelliği ile yıktı geçti! WhatsApp avatar güncellemesinin detayları!

Artık aynı evin içinde yaşan herkesin bile odadan odaya haberlerşme aracı olarak kullandığı WhatsApp yeni özelliği ile yıktı geçti! WhatsApp avatar güncellemesinin detayları!

WhatsApp yeni özelliği ile yıktı geçti! WhatsApp avatar güncellemesinin detayları merak ediliyor. Geçtiimiz günlerde Whatsapp kendini güncelledi. Dünyada en çok tercih edilen ileşitim uygulamalarından biri olan WhatsApp yeni özelliği ile son günlerde herkesin dilinde. WhatsApp, bu sefer avatar güncellemesi ile gündeme gelmeyi başardı. Yeni test edecekleri bu özellikler sayesinde, sesli görüşmeler çok daha eğlenceli hale gelecek. WhatsApp avatar güncellemesinin detaylarını sizler için araştırdık. Nedir bu WhatsApp avatar güncellemesi?

Biz Haberstand olarak sizler için WhatsApp avatar güncellemesinin detaylarını derledik. Yeni destek Snapchat’te bulunan Bitmoji Apple’da bulunan Memoji desteğine benziyor. WhatsApp’ta avatar seçeneğini getirecek. Bu yeni özellik ilk olarak Faceboo için hayata geçirildi. Daha sonra Instagram’da kullanılmaya başladı. Şimdi de WhatsApp bünyesinde hayata geçiriliyor. Güncellemeler geçtiğimiz günlerde yapıldı.İşte WhatsApp avatar güncellemesinin detayları.

whatsapp 892926 1280

Yeni özellikle artık sesli görüşmelerde profil fotoğrafı yerine avatarımızı gösterebileceğimiz bir seçenek olacak. Sesli arama sırasında “Switch to avatar” adlı bir seçenek olacak. Bunun dilimizde karşılığı “Avatara geç”. Bu seçeneğe tıklarsanız kendiniz için hazırlamış olduğunuz avatarlar karşı tarafta görünecek. Eskiden sesli görüşme esnasında, karşı tarafa WhatsApp profil fotoğraflarınız gözüküyordu. Şimdi ise profil resminiz değil, hazırladığınız avatarların da gösterilebilmesini sağlayabileceksiniz.

Önerilen İçerik :   WhatsApp'tan ortalığı karıştıracak özellik! iOS'un ardından Android'e geçecek!

Yeni özellik belirli beta sürümlerinde bu özellik test edilmekte. Ancak yakın bir zaman içerisinde Android ve Apple uygulamalarının beta sürümlerinde bu özelliğin test edilmesi bekleniyor.

Ayrıca özellik bununla da sınırlı kalmıyor. Siz kendiniz hazırladığınız avatarın bazı pozlarını çıkartma olarak karşı tarafa gönderebileceksiniz. Aynı Snapchat’te bulunan Bitmoji gibi WhatsApp avataralarınızı da istediğiniz gibi düzeneleyebileceksiniz. Ayrıca avatarlarınız için kıyafetler ve aksesuarlar takabilecek, sakal ve makyaj gibi detayları ekeleyebileceksiniz.

Yeni özelliği ne zaman kullanıcılar kullanabilecek?

Yeni özelliğin beta sürecini başarı ile tamamladıktan sonra ise tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Ortalama olarak önümüzdeki 2 ay içerisinde WhatsApp’ın avatar güncellemesini yayınlaması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu