Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne Çinli Talip İddiası

  • 02 Mart 2018
  • 415 kez görüntülendi.
Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne Çinli Talip İddiası
Konu Altı

Toplamda 2 ortak girişim şirketinde bulunan Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne ait hisselerin satışa çıkarıldığı yönünde iddialar ortaya atıldı.

Astaldi SpA ve IC Yatırım Holding A.Ş.’nin aralarında bulunduğu yatırımcılar hakkında ortaya atılan iddialara göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün satışı için çeşitli iletişimlerin başlatıldığı iddia edildi.

Haberin kaynağına bakıldığında Business HT’ye bağlı Bloomberg News tarafından aktarıldığı ifade edilirken Astaldi SpA ve IC Yatırım Holding A.Ş’nin bir Çinli yatırımcıya hisseleri satmak için görüşme başlattığı belirtildi.

Habere yakın kaynaklardan aktarılan bilgilere göre Astaldi’nin, köprüde bulunan yüzde 20’lik hisselerinin hepsinin satışını yapacağı ifade edildi. Hisselerin geri kalanını elinde bulunduran IC Yatırım’ın ise yüzde 80’lik payından Astaldi’nin payı kadar satış gerçekleştireceği öne sürüldü.

Söz konusu haberler şu anlık sadece iddialardan ibaret olurken, iki şirket de henüz konu hakkında resmi bir açıklama yayımlamış değil.

Diğer yandan bir başka kaynaktan alınan bilgilere göre Astaldi’nin IC İçtaş’a daha öncesinden kendi hisselerine ait paylarının bir kısmını sattığı belirtilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ