Ekonomi

Yeni asgari ücret belli oldu! Maaşlara ne kadar zam gelecek?

Milyonlarca kişinin merak ettiği ve araştırdığı asgari ücret zammı resmen açıklandı. 2022 asgari ücret ara zammıyla ilgili merak edilen rakamı bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.

Peki yeni asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücrete ne kadar zam geldi? Asgari ücret zammı ne zamandan itibaren geçerli olacak? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

Asgari ücretle çalışan milyonlarca vatandaş zam oranlarını merakla bekliyordu. Mynet’te yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan asgari ücret ile ilgili beklenen açıklama geldi.

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, yeni asgari ücret rakamını açıklaması için gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrilmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuyla ilgili olarak “Sözümüz var. Şartlar ne gerekiyorsa onu yapacağız” demişti.

Peki yeni asgari ücret ne kadar oldu? Asgari ücrete ne kadar zam geldi? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

pexels olha ruskykh 7504780 1

YENİ ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam yaptığı açıklamada milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücrete yüzde 30 oranında zam yapıldığını ve net asgari ücretin 5 bin 500 TL olduğunu duyurdu. Yaptığı açıklamada bu zammın ara zam olduğunu ve esas zammın önümüzdeki Aralık ayında kararlaştırılacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücretteki artışla beraber memurlara da gelir vergisinden dolayı 300 TL’lik bir artış olacağını dile getirdi.

Önerilen İçerik :   Milyonlarca kişiye kötü haber geldi! Doğal gaz fiyatlarına büyük zam geliyor!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ‘EN İDEAL SEVİYE BELİRLENECEK’ MESAJI VERMİŞTİ

pexels rodnae productions 5921494 1 1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO toplantısı dönüşünde basın mensuplarının sorularını cevaplamış ve asgari ücret tespit komisyonunu çalıştığını belirtmişti. Erdoğan konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanmıştı: ‘Hiçbir vatandaşımızı enflasyona ezdirmeme sözümüz, kararlığımız var. Şartlara göre ne yapılması gerekiyorsa onu yapmaya devam edeceğiz.’ demişti.

YÖNETMELİK RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Milyonlarca kişi tarafından araştırılan ve merak edilen asgari ücret zammının Temmuz ayından itibaren geçerli olmasını öngören yönetmelik de bugünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Yapılan değişiklikle Asgari Ücret Komisyonu’ndan çıkacak ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayladığı ara zam bugünden itibaren yürürlüğe girecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu