Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Yerli Kripto Para – NeXpara

  • 16 Haziran 2018
  • 2.383 kez görüntülendi.
Yerli Kripto Para – NeXpara
Konu Altı

Ülkemizde yaşayan 80 milyonu temsil etmesi sebebiyle 80 milyon üretilecek olan NeXpara, teknolojisi gereği bundan daha çok üretilemeyecek. Madencilik yoluyla sahip olunamayacak NeXpara, bu sayede lüzumsuz elektrik harcamasının önüne geçecek hem de çevreye katkıda bulunacak.

Piyasaya sürülür sürülmez Bankacılık Denetleme Kurulu’na (BDDK) lisanslı ödeme kuruluşu başvurusu yapacak olan NeXpara, ülke güvenirliliği elde ettikten sonra Türkiye’nin her yerindeki işletmeler tarafından kabul edilebilecek.

Kripto paraların kullanıcılara yaşattığı sıkıntılardan bir öteki ise nakde çevrilmesi. Kripto paralar yalnızca borsalarda nakde çevrilebiliyorlar, EFT saatleri dışında ve hafta sonları kripto paraları nakit paraya çevirmenin bir yolu bulunmuyor. NeXpara ise kullanıcılarının bu sorunu yaşamaması için özel ATM kartları piyasaya sürecek ve herhangi bir ATM’den 7/24 işlem yapılabilmesini sağlayacak. NeXpara ATM kartları, bu yılın Haziran ayından itibaren piyasaya sürülecek.

Ekim 2018’den itibaren Ethereum tabanlı kendi özel blok zincirine geçiş yapacak olan NeXpara, bu sayede hem işlem hızlarını arttıracak hem de işlem ücretlerinin azalmasını sağlayacak.

Halka arzı 1-31 Mart 2018 tarihleri arasında, www.nexpara.com üzerinden yapılacak olan kripto para, arz süresince 1 tanesi 1 TL değerinde satılacak. 1 Nisan 2018’den itibaren web cüzdan ile erişilebilecek olan NeXpara’nın Nisan ayında yerli bir kripto borsasında işlem görmeye başlaması bekleniyor.

NeXpara Pazarlama Direktörü Fiil Cülcüloğlu, yeni kripto nakit hakkında şu açıklamada bulundu: “NeXpara, Haziran 2018 tarihi itibariyle uluslararası bir kripto nakit borsasında da işlem görmeye başlayacak. Bitcoin ve Ethereum ile alınıp satılabilecek. Hiçbir teknik bilgi gerektirmeden herkesin kullanabileceği bir elektronik cüzdan içinde tutulan NeXpara’nın birkaç yıl içerisinde internet mağazalarında, alışveriş merkezlerinde ve hatta marketlerde kullanılacak bir ödeme yöntemi olmasını amaçlıyoruz.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ