Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

YKS 2018 tercihleri için son gün ne zaman? 2018 YKS tercih kılavuzu

  • 13 Ağustos 2018
  • 352 kez görüntülendi.
YKS 2018  tercihleri için son gün ne zaman? 2018 YKS tercih kılavuzu
Konu Altı

Üniversite hayali kuran binlerce namzet YKS tercih işlemlerini sürdürüyor. Üniversite imtihan sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar için tercih süreci 7 Ağustos’ta başladı. Peki YKS tercih sonuçları ne vakit açıklanacak? Tercih işlemleri için son gün ne zaman?

YKS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Tercihler 7 – 14 Ağustos tarihlerinde yapılacak. ÖSYM AİS üzerinden alınacak olan tercihler internetten yapılacak. 

T.C. Kimlik Numaranız ve namzet şifreniz ile tercih süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak tercihinizi sisteme kaydedebilirsiniz. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler geçerlidir.

TYT puanı 150’nin altında olanlar tercih yapamaz. En çok 24 tercih yapabilirsiniz.

YERLEŞTİRME SONUÇLARI NEREDEN AÇIKLANACAK?

Yerleştirme Sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden  adaylara duyurulacak. Netice belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine  gönderilmeyecek.

Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, lüzumlu  olduğunda veya adayın müracaatı halinde yerleştiği programı gösteren bir ova  verilecek

KAYITLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 3-7 Eylül’de yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 3-5 Eylül’de olacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ