Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Yoga’nın ustaları Akmerkez’de buluştu

  • 29 Haziran 2018
  • 409 kez görüntülendi.
Yoga’nın ustaları Akmerkez’de buluştu
Konu Altı

“Uluslararası Dünya Yoga Günü” Akmerkez Üçgen Teras’da kutlanacak.

Birleşmiş Milletler tarafından 2014 yılında duyuru edilen ve 21 Haziran tarihinde, dünya genelinde 179 ülkede aynı anda kutlanan “Uluslararası Dünya Yoga Günü” için Türkiye’de de hazırlıklar tamamlandı.

 

Yoga Vakfı tarafından organize edilen ve 21 Haziran 2018 Perşembe günü Akmerkez Üçgen Teras’da bu sene dördüncüsü gerçekleşecek olan “Uluslararası Dünya Yoga Günü” nde katılımcıları fazla hususi sürprizler bekliyor.

 

Mercan Dede Sürprizi

 

Yapımcılığı Yoga Vakfı adına Orkun Kargöz ve Umumi Kooridnatörüğü Zuhal Ceran tarafından gerçekleştirilen bu anlamlı gün için Uluslararası alanda müziği duruşu ve gerçekleştirdiği birbirinden hususi çalışmaları ile “Mercan Dede”de eşsiz müzik performansı ile sürpriz organizasyonun en hususi dakikalarını tüm Yoga severlerle buluşturacak.

 

Ulusal ve uluslararası alanda başarılara imza atmış en hususi isimlerin yer aldığı program akışında Yogi Adnan Çabuk, Derya Altunel, Dr. Dinç Yaylıer, Dr. Neslihan İskit, Ebru Şinik, Esra Karaosmanoğlu, Göksel Karabayır, Mert Güler, Orkun Karagöz, Sara Pour yer alırken, Hindistan konsolosu da konuşmasıyla gelen katılımcıları selamlayacak. Ayrıca Aslıhan Aksun ile mandala etkinliği ise gün boyunca devam edecek.

 

İsimler, faaliyet alanında katılımcılara fazla hususi bilgiler, yoga faaliyet ve farkındalık sohbetler ile önderlik ederek oldukça renkli ve hususi bir akışı yoga meraklılarıyla buluşturulacaktır.

 

Uzun yıllardır bu alanda öncülük eden ve yoganın Türkiye’de ilk olarak başlamasını sağlayan ve yoga sistemini Türkiye’ye taşıyan Yoga Vakfı Kurucusu ve Başkanı Yogi Adnan Acele bu anlamlı günle ilgili olarak şunları dile getirdi:

 

“Yoganın aslına baktığımızda Patanjali’ ye göre Yoga sekizinci basamakta öğretilmelidir ilk altıncı  basamak meditasyona hazırlıktır. Aydınlamaya, Nirvana’ya ulaşmak ise sekizinci basamak içindir.İşte bu muhteşem sistemin daha iyi ve doğru anlaşılması, tüm topluma mal olacak şekilde yayılması, özellikle devlet okullarında öğretilmesi en fazla arzuladığımız hayalimizdir. Yoga, tüm dünyada, okullarda öğretildiği taktirde savaşların biteceği ve dünyaya huzur ve sıhhat getireceği kesindir. Yoga dünyamızın yeniçağa girişini hazırlamaktadır.

 

Biz de “Yoga Vakfı” olarak insanlığa hizmet düşüncesi ile yogayı yaymak ve tanıtmak İçin çalışıyoruz. Bu vesile ile “Uluslararası Dünya Yoga Günü” kutlamalarını insanlığın bir bayramı olarak görüyoruz. Dünya Yoga Günümüz kutlu olsun”

 

21 Haziran 2018 Perşembe günü Akmerkez Üçgen Teras’da gün boyunca sürecek bu hususi günde tek yapmanız gereken Matınızı alıp gelmektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ