Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Yol Kenarında Baygın Yatan Suriyeli Kadınlara Ne Olduğu Ortaya Çıktı!

  • 19 Ekim 2018
  • 402 kez görüntülendi.
Yol Kenarında Baygın Yatan Suriyeli Kadınlara Ne Olduğu Ortaya Çıktı!
Konu Altı

Sakarya’ya bağlı Serdivan ilçe sınırında yol kenarında baygın olarak bulunan Suriyeli kızlar, Jandarma tarafından alınan ifadelerinde valilikten dönerken bindikleri sivil arabadan korktuklarından dolayı atladıklarını anlattılar.

Yol Issız Diye Korkup Araçtan Atlamışlar

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde dün baygın olarak yol kenarında bulunan Suriyeli kızlar, yapılan ihbarın ardından gelen ekiplerce jandarmaya götürüldüler. Sağlık durumunda herhangi bir sorun bulunmayan ve tercümanla birlikte ifadesi alınan kızlar, Suriye uyruklu A.T. (44) ile birlikte resmi işlemlerini gerçekleştirmek için valiliğe gittiklerini, işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte dönerken, yolun ıssız olmasından dolayı korkup araçtan atlayıp kaçtıklarını ve yorulunca bulundukları yere uzandıklarını anlattılar.

Baygın Olarak Yatan Çocukları Görünce Jandarmayı Aradı

Olay, dün öğle saatlerinde Serdivan’a bağlı Çubuklu Mahallesi Kaya mevkiisinde gelişti. İbrahim Kurt, bahçesine giderken yol kenarında baygın olarak yatan 2 Suriyeli çocuk görünce direkt Jandarma ekiplerine bilgi verdi. Yapılan ihbarın ardından bölgeye gelen jandarma ve sağlık ekiplerince yapılan müdahalenin ardından sağlık durumlarının iyi olduğu tespit edildi.

Biri 14 Biri 17 Yaşında

İsimlerinin N.E. (14) ve R.A. (17) olduğu ve Suriyeli oldukları tespit edilen kızların, jandarmada tercüman eşliğinde ifadeleri alındı.

Suriyeli kızlar, yine Suriye uyruklu 44 yaşındaki A.T. ile beaber nüfus işlemleri ve birtakım resmi işlemler için otomobille birlikte Sakarya Valiliğine gittiler. İşlemlerin tamamlanmasıyla birlikte eve dönüşe geçtiler. Yolun ağaçlık ve ıssız olması sebebiyle korktuklarını ve araçtan atladıktan sonra kaçtıklarını, yorulunca da bulundukları yere uzandıklarını anlattılar.

44 Yaşındaki A.T.’de Jandarma Komutanlığına Gelerek İfade Verdi

Bu esnada Serdivan İlçe Jandarma Komutanlığı’ne gelen Suriye uyruklu 44 yaşındaki A.T.’de aynı yönde ifade verdi. Kızların ailelerine de haber verildiği edinilen bilgiler arasında yer aldı. Sağlık kontrolü için Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülen iki kız çocukta da herhangi bir cinsel istismar veya darp izi bulunmadı. Pedagog, avukat ve tercüman eşliğinde ifadelerine başvurulan küçük kızlar, ailelerine teslim edildi. A.T. ise ifadesinin alınmasıyla birlikte serbest bırakıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ