YaşamSağlık

Yükselen trend: Yüz yogası!

DÜZENLİ UYGULAMADA BOTOKS ETKİSİ YAPIYOR!

Araştırmalara göre doğru tekniklerle uygulanan yüz yogası egzersizlerinin, cildin esneklik ve parlaklığını artırarak ve kırışıklıklarla mücadelede ederek güç kazandırdığını gösteriyor. Düzenli uygulandığında ciltte gözle görülür bir dönüşüm oluşturan egzersizler, cilde ihtiyacı olan ışıltıyı geri verirken stres ve düzensiz uyku sorunlarının da ortadan kaldırılmasında destekleyici bir rol üstleniyorlar. Ntv.com.tr‘de yer alan haberin içeriğine göre; Yüz yogası egzersizleri, endişe ve stresten tamamıyla arındırıyor!

Amerika’da Northwestern Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, günde 30 dakikalık yüz yogası egzersizlerinin, 8 haftanın sonunda yanak ve yüz kaslarını güçlendirerek yüze daha genç ve sıkı bir görünüm kazandırdığını gösteriyor. Uyuyan kasları harekete geçiren, yorulan kasları gevşeten egzersizlerden oluşan yüz yogasının cildin esnekliğini artırarak kırışıklıkların giderilmesini desteklediğini belirten Glowinyoga Kurucusu Yüz Yogası Eğitmeni Aysun Köse Somuncuoğlu’na göre, “Vücudun yüzden başlayıp omuza kadar uzanan bölgesini kapsayan yüz yogası egzersizleri, düzenli ve doğru tekniklerle uygulandığında cilt yüzeyinde gözle görülür bir dönüşüm oluşturabiliyor” dedi.
Yüz kaslarını güçlendiren yoga egzersizlerinin yüze daha esnek, diri ve taze bir yapı kazandırdığını kaydeden Aysun Köse Somuncuoğlu, “Daha pürüzsüz, daha sağlıklı,canlı ve genç bir yüze kavuşmak yalnızca medikal estetik uygulamalarla sınırlı değil. Doğal yolla yaş almanın etkileriyle savaşta cilde yardımcı olan yüz yogası, güzellik rutinine bütünsel bir yaklaşım getiriyor. Kaş çatma, alın, dudak kenarı ve kaz ayağı çizgileri gibi yüzün endişe merkezlerini hedefleyen egzersizler, yalnızca cilt yüzeyinde değil bütünsel sağlıkta da iyileştirici bir etki yaratıyor. Düzenli yüz yogası egzersizleri cilde ihtiyacı olan ışıltıyı ve özgüveni geri verirken stres, endişe ve düzensiz uyku sorunlarının ortadan kaldırılmasında destekleyici bir rol üstleniyor” diye belirtti.

pexels tima miroshnichenko 7608086

İSTİKRAR ÇOK ÖNEMLİ!

Yüz yogasının internette ve özellikle instagram başta olmak üzere sosyal medya platformlarında sıkça rastlanan videolardaki egzersizlerle günlük güzellik ritüeli haline dönüştüğünü belirten Glowinyoga Kurucusu, Yüz Yogası Eğitmeni Aysun Köse Somuncuoğlu, “18 yaşın üstündeki herkesin uygulayabileceği egzersizler, uzmanların denetiminde doğru tekniklerle istikrarlı ve düzenli yapıldığında verimli sonuçlar veriyor. Evde bilinçsizce yapılan bu tür egzersizler, sağlık açısından bir tehlike yaratmasa da maalesef boşa giden bir zamandan öteye geçmiyor. Cildin doğru noktalarına uygulanmayan egzersizlerin rahatlatıcı cilt masajından bir farkı kalmıyor” açıklamasında bulundu.

pexels jc laurio 2144413

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu