Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/haberstand.com/public_html/wp-content/themes/haber/header.php on line 111

Yunan Basını Alman Gemisi Hakkında Açıklama Yaptı

  • 28 Şubat 2018
  • 370 kez görüntülendi.
Yunan Basını Alman Gemisi Hakkında Açıklama Yaptı
Konu Altı

Türkiye’nin izin vermiş olduğu Alman bilimsel araştırma gemisi kapsamında verilen izin dünya gündeminde de yer aldı. Yunan medyasında üzerinde durulan konu hakkında yapılan yorum, dikkatleri topladı.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın sahip olduğu bilimsel araştırma gemisine Türkiye tarafından verilen iznin Kıbrıs ile Girit arasında yapılacak ilişkide önemli rol oynuyordu. Bu kapsamda Türkiye’ye ait deniz kuvvetleri tarafınadn Navtex ilan edildiği belirtilmişti. Yapılan haberden sonra Yunan ve Rum medyasında geniş yankı bulan olay hakkında çeşitli açıklamalar yapıldı. Söz konusu medyalarda yer alan içeriklerde “Güney Kıbrıs yine uyuklarken yakalandı” şeklinde yazarak Rum yönetimine yüklendi. Bir başka haber sitesi ise SAIPEM 12000 sondaj platformunun bölgeden ayrılması ve Alman gemisinin Türkiye’den izin istemesiyle ilgili hazırladığı karikatürünü “Erdoğan’a en güzel tatil hediyesi” denildiği ifade edildi.

Yine başka bir haber ajansı da söz konusu olayı “(Güney)Kıbrıs Türkiye’nin öngürülemeyen manevralarına bir kez daha uyuklarken yakalandı” olarak nitelendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ