Gündem

Yüzde 30 zam konuşuluyordu! Temmuz ayında elektrik fiyatlarına zam yapılacak mı? EPDK açıkladı!

Enflasyon oranında hemen herşeye zam yapılsa da elektrik ve su gibi faturalar ayansıyan zamlar vatandaşın canını daha çok yakıyor. Bir daha elektrik zammı olacak mı merak ediliyor. Yüzde 30 zam konuşuluyordu! Temmuz ayında elektrik fiyatlarına zam yapılacak mı? EPDK açıkladı!

Yüzde 30 zam konuşuluyordu! Temmuz ayında elektrik fiyatlarına zam yapılacak mı? EPDK açıkladı. Geçtiğimiz 1 Haziran günü elektriğe yapılan yüzde 15 zam ile birlikte vatandaşlar bu yıl neredeyse evlerinde elektrik kullanamaz hale geldiler. Asgari ücrete yapılan zamlar da dahil artık neredeyse herkes evini zor geçindirir oldu. Elektrik Piyasası Denetleme Kurulu elektrik fatura zammı ile ilgili bir açıklama yaptı.

Zamlar geçtiğimiz yıl da oldukça fazla yapılmıştı ve vatandaşlar elektrik zamlarına isyan eder oldu. Özellikle yılbaşından hemen sonra elektriğe yapılan zam vatandaşı çileden çıkarmıştı. Bu kış evinde neredeyse herkes ışık açmadan oturmuştu. Şimdi de yine elektriğe bir zam söz konusu mu merak ediliyor. Elektrik Piyasası Denetleme Kurulu açıkladı.

Sosyal medyada çıkan zam haberleri vatandaşı ürküttü. Oldukça büyük zamdan sonra bir yenisini daha bu vatandaş kaldıramaz. Sosyal medya elektrik zam haberleri ile çalkalanıyor. Elektriğe zam yapılacak mı sorusunun cevabını bugün Elektrik Piyasası Denetleme Kurulu yanıtladı.

Önerilen İçerik :   Gayrimenkul yatırımının seyri değişti! Vatandaş deniz kenarına yöneldi! En çok buraya yatırım yapan kazandı!
light bulbs 1603766 1280

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik fiyatlarında tarife yenileme dönemi olan temmuz ayında zam yapılmayacağını belirtti. Yapılan açıklamada “Bugün yapılan kurul toplantısında alınan karar çerçevesinde elektrik tarifelerinde herhangi bir değişiklik yapılmamıştır” ifadelerine yer verildi.

Temmuz, ağustos ve eylül aylarını kapsayan üçüncü çeyrek dönemin tarifesi kapsamında zam yapılması konuşuluyordu. Hatta sosyal medyada heryerde yüzde 30 zam yapılacağına dair söylentiler dolaşıyordu ancak beklenen haber sonunda geldi.

Dünkü Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasasında megavatsaat başına azami fiyatın yüzde 17 yükseltilmesinin de, ulusal tarifelerde zam baskısını artırdığı belirtlmişti.

Üstelik zaten geçtiğimiz ay 1 Haziran’da sanayi ve ticarethanelerde kullanılan elektriğe yüzde 25, konut ve tarımsal faaliyetlerde kullanılan elektriğe ise yüzde 15 zam gelmişti.

Sonuç itibarı ile Elektrik Piyasası Denetleme Kurulu tarafından açıklanan bilgiye göre henüz netleşen bir zam şuan için söz konusu değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu