Salatalara döktüğümüz ve severek tükettiğimiz Zeytinyağının Vücuda Olan Faydaları Saymakla Bitmiyor! İşte Zeytinyağının faydaları

Zeytinyağının Vücuda Olan Faydaları Saymakla Bitmiyor! İşte Zeytinyağının faydaları o kadar fazla kişi tarafından araştırılıyor ki biz de sizler için Zeytinyağının faydalarından bahsettik. Bir çok yemeğe girdiği anda tadını mükemmeleştiren zeytinyağının o kadar faydası bulunuyor ki duyanlar kulaklarına inanamıyor. Özellikle salatalarda tüketilen zeytinyağı aslında bir çok çorbaya, yemeğe ve fırın yemeklerine de çok yakışıyor.

Zeytinyağının Vücuda Olan Faydaları Saymakla Bitmiyor! İşte Zeytinyağının faydaları!

Öncelikle zeytinyağının temel faydalarından bahsedelim. Zeytinyağı, zeytin ağaçlarındaki zeytin tanelerinden elde edilen bitkisel bir yağdır. Aslında doğanın bir mucizesi olarak bilinir. En bilinen özelliği karaciğeri temizlemesidir. Zeytinyağı sindirimi kolaylaştırır ve en çok da metabolizmayı hızlandırır. Fiyatlarının son zamanlarda enflasyonla birlikte oldukça yükselmesi bizleri üzse de gerekirse başka şeylerden kısıp zeytinyağı tüketimine oldukça özen göstermeliyiz sonuçta sağlık her şeyden önemli. Zeytinyağı, kan şekeri seviyesini düşürmesi ile diyabet hastaları için çok önemli bir besin kaynağıdır. Üstelik kan basıncını da düşürüp stresi azaltır.

Kabızlığa şaşırılacak derecede iyi gelen zeytinyağını bir kaç kaşık tüketirseniz anında tuvalete gitme ihtiyacı hissedersiniz. Zeytinyağı tüketmeniz metabolizmanızı hızlandırır ve kilo vermenizi sağlar. Her gün zeytinyağlı salata tüketmeniz ve bunu öğün haline getirirseniz fit bir şekilde yaşamınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca kemikleriniz güçlensin istiyorsanız mutlaka ama mutlaka zeytinyağı tüketmelisiniz.

Zeytinyağı yemeklerin dışında vücudunuz için de kişisel bakım işlevi görür.

Zeytinyağı’nın saça faydaları!

Eğer siz de kuru saçlara sahipseniz duşta yanınıza bir şişe zeytinyağı alıp bir kaç damla ile duş öncesinde masaj yapmak yeterli olacaktır. Zaten zeytinyağı Birçok saç bakım ürünlerinin içeriğinde zeytinyağı mevcuttur. Ancak evde çözüm olarak, zeytinyağını saçınıza duştan önce 15-20 dakika bekletirseniz saç dökülmesini azaltır ve canlı gözükmesini sağlar.

Zeytinyağı’nın cilde faydaları!

Eğer zeytinyağını cildinize uygularsanız cildin düzgün bir şekilde nemlenmesine yardımcı olur. Zeytinyağını biraz şekerle karıştırıp kendinize doğan peeling hazırlayabilirsiniz.

Zeytinyağı’nın dudaklara faydası!

Dudaklarınıza ince bir tabaka zeytinyağı sürmek, kısa sürede yumuşacık dudaklarınız olacak anlamına gelir.