678 bin liraya sıfır Volkswagen Polo fırsatı!

Otomobil devi Volkswagen, ÖTV’siz araç satışlarını duyururken, Polo modelini 678 bin Türk Lirası'na satışa çıkardığını açıkladı. Peki söz konusu ÖTV indiriminden faydalanabilir?

678 bin liraya sıfır Volkswagen Polo fırsatı!

Ülkemizde son senelerde giderek daha da derinleşen ekonomik kriz, sürekli olarak artış gösteren dolar kuru, TL’nin değer kaybı ve enflasyonun rekor seviyelere gelmesi sebebiyle hemen hemen her kaleme fahiş zamlar geldi.

Yeni bir araç sahibi olmak isteyenler gelen zamlar sebebiyle otomobil sahibi olma isteklerinden vazgeçmek zorunda kalırken, pek çok kişi de 2. el otomobillere yöneldi.

Hem fiyatlar hem de taşıt kredileri artarken, devletin bazı vatandaşlara sağlamış olduğu ÖTV indirimi araç sahibi olmak isteyenler için büyük fırsat sundu.

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre devlet, yüzde 40 ve üzeri engelli olan vatandaşlara yeni bir 0 otomobil alımlarında ÖTV indirimi sağlıyor. İşte tam da bu kapsamda, fiyatı 2 milyon TL'ye koşan otomobiller bile oldukça uygun fiyatlarla alınabiliyor.

678 bin liraya sıfır Volkswagen Polo fırsatı!

Pek çok kişinin yüzünü güldüren bu ÖTV indiriminden faydalanabilmek için SGK’dan yüzde 40 ve üzeri engelli olunduğuna ilişkin bir belge almak yeterli. Bu belgeyi almış olan engelli vatandaşlar, sıfır otomobil alımlarında ÖTV indiriminden faydalanabiliyor.

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan ve ülkemizde de hatırı sayılır bir müşteri potansiyeline sahip olan Volkswagen, en sevilen modelleri arasında yer alan Polo modelini ÖTV indirimiyle birlikte satışa sundu. Verilen detaylara göre Volkswagen, ÖTV indiriminden yararlanacak olan vatandaşlar için Polo modelini 678 bin liradan satacağını açıkladı. 

Yine konu ile ilgili olarak aktarılan bilgilere göre böylelikle yüzde 40 ve üzeri engelli olan ve bu engellini SGK’dan almış olduğu bir belgeyle kanıtlayabilen vatandaşlar, yalnızca 678 bin Türk Lirası ödeyerek Volkswagen Polo sahibi olabilecek.

ÖTV İNDİRİMLİ VOLSWAGEN POLO FİYAT LİSTESİ MAYIS 2024

Volkswagen Polo 1.0 80 Beygir Impression Manuel Vites: 678 bin 765 Türk Lirası

Volkswagen Polo 1.0 TSI 95 Beygir Life Manuel Vites: 710 bin 222 Türk Lirası

Volkswagen Polo 1.0 TSI 95 Beygir Life DSG Otomatik: 754 bin 556 Türk Lirası

Volkswagen Polo 1.0 TSI 95 Beygir Style DSG Otomatik: 809 bin 278 Türk Lirası

Volkswagen Polo 1.0 TSI 110 Beygir Life DSG Otomatik: 813 bin 000 Türk Lirası

Volkswagen Polo 1.0 TSI 110 Beygir Style DSG Otomatik: 840 bin 444 Türk Lirası