745 Bin 500 liraya sıfır Fiat Egea Cross fırsatı! Resmen açıklandı!

Ülkemizde sıfır ve 2. el otomobil fiyatlarının sürekli olarak artış göstermesi yeni bir araç sahibi olmak isteyenleri üzerken, Fiat’tan 745 bin 500 liraya sıfır otomobil müjdesi geldi...

745 Bin 500 liraya sıfır Fiat Egea Cross fırsatı! Resmen açıklandı!

Sürekli olarak artış gösteren sıfır otomobil fiyatları sebebiyle otomobil sahibi olmak isteyenler 2. el araçlara yönelmişti. Fakat milyonlarca kişinin beklediği müjde Fiat'tan geldi. 

Devletin sağladığı ve pek çok kişi tarafından da araştırılan ÖTV indirimi yüzleri güldürürken konu ile ilgili bir müjde de Fiat'tan geldi.

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre devlet, yüzde 40 ve üzeri fiziksel engeli olan vatandaşlara yeni bir sıfır otomobil alımlarında ÖTV indirimi sağlıyor. Bu kapsamda, sıfır otomobiller ÖTV indirimiyle birlikte oldukça uygun bir fiyata geliyor.

745 Bin 500 liraya sıfır Fiat Egea Cross fırsatı! Resmen açıklandı!

745 BİN LİRAYA SIFIR EGEA CROSS FIRSATI


Fakat ÖTV indiriminden yararlanmak için bir şart mevcut. Paylaşılan bilgilere göre engelli vatandaşların, yüzde 40 ve üzeri engelli olduklarını kanıtlar nitelikte SGK’dan bir rapor almaları gerekli. Söz konusu bu raporu alan vatandaşlar, ÖTV’siz olarak sıfır otomobil satın alabiliyor.

Ülkemizde hatırı sayılır bir müşteri kitlesine sahip olan Fiat ise Egea Cross’u ÖTV indirimiyle oldukça düşük bir fiyata almak mümkün.

Açıklanan detaylara göre Egea Cross Street 1.6 M.Jet 130 HP DCT ÖTV indirimli Mayıs 2024 engelli satış fiyatı 745 bin 500 Türk Lirası ve Egea Cross Urban 1.6 M.Jet 130 HP DCT ÖTV indirimli Mayıs 2024 engelli satış fiyatı ise 794 bin 944 Türk Lirası olarak belirtildi.