Aile Bakanlığı ve PTT’den kadınlara 11 bin 288 TL'lik yardım!

Çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kadınlara 11 bin 288 TL'lik yardım yapıyor. İşte konu ile ilgili merak edilen detaylar...

Aile Bakanlığı ve PTT’den kadınlara 11 bin 288 TL'lik yardım!

Çalışmalarını son sürat sürdüren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın ihtiyaç sahiplerine yönelik olarak verdiği sosyal yardım ödemeleri hız kesmeden sürerken, yeni bir yardım programının daha masada olduğu belirtildi. Konu ile ilgili olarak paylaşılan detaylara göre bu kapsamda, kadınların iş hayatına kazandırılması amacıyla çalışan annelere ilişkin 12 ay boyunca her ay 325 euro (11 bin 288 Türk Lirası) ödeme yapılacak. Aktarılan bilgilere göre çalışan anne ve bakıcı desteği pek çok kişi tarafından araştırılırken, SGK’nın Avrupa Birliği projesi kapsamında hanesinde eğitimli bakıcı çalıştıran kadınlara bir yıl boyunca verilecek 325 euro desteğinin verilme şartları da tek tek açıklandı.

Aile Bakanlığı ve PTT’den kadınlara 11 bin 288 TL'lik yardım!

11 BİN 288 TL'LİK YARDIMIN BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Verilen detaylara göre söz konusu projenin önümüzdeki Haziran ayında başlayacağı öne sürülürken pek çok kişi tarafından araştırılan başvuru şartları belli oldu. Bu kapsamda, İstanbul, Ankara, İzmir illerinde çocuğuyla beraber aynı adreste ikamet eden SSK’lı, tam zamanlı olarak bir işte çalışan annelerin bu sosyal yardım ödemesine başvuru yapacağı kaydedildi.

Ayrıva verilen bilgilere göre başvuru tarihi itibarıyla 0-24 aylık çocuğu bulunan 0-36 ay çocuk bakımı eğitimi olan bakıcı sağlayacak anneler için ödenecekbu destek 12 ay boyunca sürecek.

Tüm bunların dışında diğer bir taraftan, bakıcılar için de başvuru şartları resmen açıklandı. Paylaşılan bilgilere göre, çocuğa bakacak olan kişinin 18 yaşını doldurmuş, 0-36 ay arasındaki çocukların bakımıyla ilgili olan eğitimleri tamamlamış olması ve ayrıca bakıcı belgesine sahip olması gerektiği kaydedildi.

Bunun dışında, lise ve üniversitelerde çocuk bakıcılığıyla ilgili bölümlerden mezun olması ve bakacağı çocuk ile aynı adreste ikamet etmesi gerektiği de aranan şartlar arasında yer alıyor.