ATM'den para çeken herkesi ilgilendiriyor! Resmen yeni dönem başladı!

Milyonlarca insanın her gün kullandığı bankamatiklerle ilgili değişiklik yapıldı. Söz konusu değişikliği Ziraat Bankası eski genel müdür yardımcısı Şenol Babuşçu x hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu. İşte o değişiklik...

ATM'den para çeken herkesi ilgilendiriyor! Resmen yeni dönem başladı!

Milyonlarca insanın her gün kullandığı bankamatiklerle ilgili değişikliğe gidildi. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre son aylarda bankamatiklerden çekilen paraların artmasıyla beraber, dikkat çekici bir detay da ortaya çıktı. Artıgerçek'te yer alan habere göre Ziraat Bankası eski genel müdür yardımcısı Şenol Babuşçu, sosyal medya hesabı üzerinden uaptığı son dakika açıklamasıyla milyonlarca vatandaşı bilgilendirdi.

Şenol Babuşçu, x hesabından şunları dile getirdi:

Banka ATM kasalarında para konmak üzere 5 bölüm yer alıyor. Her bölüme bir çeşit banknot konuluyor. 10,20,50,100,200 Türk Lİrası banknotlar her bölüme ayrı ayrı yerleştiriliyor.

Son dönemlerde bazı bankalar 10 Türk Lirası banknotların yerine de 200 Türk Lirası banknotlar koymakta.

Çünkü başka türlü para yetiştirememekte.

Gün içinde ATM'lerden para çeken kişilerin dikkat etmesi gereken detaylar tek tek açıklandı. Bilindiği üzere milyonlarca kişi günlük ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların ATM'lerine giderek para çekme işlemi yapıyor. Fakat bazı durumlarda dolandırıcıların tuzağına düşebiliyor. Söz konusu bu tuzaklar arasında kart şifresi tuşlama ve kart sıkışması gibi durumlar bulunuyor. Bankalar müşterilerin bu tuzaklara düşmemesi için çeşitli uyarılar yaptı.

ATM'den para çeken herkesi ilgilendiriyor! Resmen yeni dönem başladı!


EĞER KARTINIZ SIKIŞIRSA...

Eğer kartınız sıkışırsa sakın panik yapmayın. ATM cihazının üzerinde yer alan telefon numarasını arayarak yardım talep edebilirsiniz.

KART ŞİFRENİZİ GİRERKEN ÇOK DİKKATLİ OLUN

Yine paylaşılan detaylara göre kart şifrenizi girerken dikkatli olmanız çok önemlidir. ATM cihazlarının etrafında kamera olabilme ihtimallerine  karşı, şifrenizi tuşların üzerini kapatarak girmeniz tavsiye ediliyor.

ÖZEL TARİHLERİ SAKIN KULLANMAYIN

Doğum tarihi ve telefon numarasının şifre olarak seçilmemesi gerektiği konusuna da dikkat çekilirken, şifrenizi oluştururken karmaşık rakamlar kullanmanız tavsiye ediliyor.

KOLAY RAKAMLARA AMAN DİKKAT!

Kart şifrelerinizi oluştururken kolay, ardıl olan numaraları seçmemeniz oldukça önem taşıyor.

ŞİFRENİZİ KİMSEYLE PAYLAŞMAYIN

ATM'lerden para çekenler için yapılan en önemli uyarılardan bir tanesi de şifrenizi kimseyle paylaşmamanızdır. Banka görevlileri dahil kimseyle şifrenizi paylaşmamanız gerektiği en çok yapılan uyarılar arasında yer alıyor.