Çalışan emekliye 5 bin TL ne zaman verilecek? İkramiye tarihleri açıklandı!

Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiyenin ne zaman verileceği pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İşte emekli ikramiyelerinin yatacağı o tarih...

Çalışan emekliye 5 bin TL ne zaman verilecek? İkramiye tarihleri açıklandı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği talimattan sonra çalışan çalışmayan ayrımı yapılmadan bütün emeklilere bir defaya mahsus olacak şeilde 5 bin lira ikramiye ödenmesine ilişkin düzenleme Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre komisyonda görüşülen 80 maddelik torba kanun teklifine ihdas edilen maddeyle kapsam dışı kalan 4.7 milyon emekliye de ikramiye yolu da açılmış oldu.

Aktarılan bilgilere göre Komisyon'da kabul edilen torba teklifin gelecek hafta Meclis Genel Kurulu'nda konuşularak yasalaşması planlanıyor.

Çalışan emekliye 5 bin TL ne zaman verilecek? İkramiye tarihleri açıklandı!

Sabah gazetesinden Hazal Ateş imzalı habere göre bu kapsamdaki 4 milyon 689 bin emekliye 5 bin TL'Lik ikramiye 15 Aralık tarihinden önce yatırılmış olacak. Böylelikle 15 milyon 120 bin emeklinin tamamına 5 bin TL'lik ikramiye ödemesi verilmiş olacak.

Yine milyonlarca emeklinin gündeminde yer alan habere göre Hazine 15 Aralık 2023 tarihine kadar ikramiyelerin hesaplara yatırılması için çalışmalara başladı. Paylaşılan bilgilere göre yasal düzenlemenin Resmi Gazete'de yayımlanmasından sonra bu kapsama giren emeklilerin ikramiyeleri hesaplarına yatırılacak.