DSİ personel alımı 2024 için başvuru şartları belli oldu!

Devlet Su İşleri sık sık personel alımları yaparak iş arayanların umudu olmayı sürdürüyor. İş arayan pek çok kişi DSİ tarafından yayımlanan iş ilanlarını beklerken, söz konusu iş ilanlarının başvuru şartları da merak ediliyor. İşte  DSİ personel alımı başvuru şartları...

DSİ personel alımı 2024 için başvuru şartları belli oldu!

İş arayan pek çok kişinin iş ilanlarını oldukça yakından takip ettiği Devlet Su İşleri, (DSİ) geçtiğimiz günlerde yeni iş ilanı yayımlayarak bünyesinde istihdam etmek için personel alımı yapmıştı. Bunun üzerine, Devlet Su İşleri'nde çalışmak isteyen diğer adaylar Devlet Su İşleri'nin yeni personel alımını ne zaman yapacağını ve başvuru şartlarını araştırmaya başladı.

DSİ YENİ PERSONEL ALIMI YAPACAK MI?

Pek çok kişi Devlet Su İşleri'nin yeni personel alımı yapıp yapmayacağı ile ilgili araştırmalar yapıyor. Peki Devlet Su İşleri yeni personel alımı yapacak mı? 

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre Devlet Su İşleri, yakın zamanda yaptığı personel alımından sonra henüz yeni bir iş ilanı paylaşmadı. Devlet Su İşleri tarafından yeni personel alımı yapılacağı zaman haberimizde yer alacak.

DSİ personel alımı 2024 için başvuru şartları belli oldu!

DSİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI 2024

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilmiş olan şartları taşımak,

b. Fakültelerin dört senelik bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

c. (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört senelik eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş olan yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, (Bu bölümde belirtilen bölüm mezunları aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı için başvuru yapabilirler)

d. Ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) senelik, diğeri için en az 5 (beş) senelik mesleki tecrübeye sahip bulunmak, (Mesleki tecrübe belirlenmesinde; Bilişim Personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu ya da aynı Kanunun 4. maddesinin (B) bendi ile 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ve Sosyal Sigortalar Kurumuna tabi özel kesimde Bilişim Personeli olarak geçtiği belgelenmiş olan hizmet süreleri dikkate alınır)

e. Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf ya da ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

f. Belgeleme ve raporlama usulüyle çalışmaya yatkın, uzaktan çalışmaya, esnek çalışma saatlerine ve il dışı görevlendirme imkanına açık olmak.