Emeklilere 5 bin TL'lik destek müjdesi! Bugün resmen başladı!

Pek çok kişinin gündeminde yer alan en düşük emekli maaşının 10 bin lirada kalmasından sonra emekliler, hükümette zam beklerken, belediyeler de emeklilere ek destek sağlamayı sürdürüyor. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre bu kapsamda, bir belediye daha emeklilere 5 bin TL destek vereceğini duyurdu.

Emeklilere 5 bin TL'lik destek müjdesi! Bugün resmen başladı!

Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiren asgari ücret ve memur maaşlarında yaşanan artışlara rağmen emekli maaşları için beklenen artış yapılmazken, en düşük emekli maaşı 10 bin TL'de kalmıştı. Merakla beklenen ve 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçimler öncesi milyonlarca emekli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan zam talep etmesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek enflasyon sebebiyle emekli maaşına zam gelmeyeceğini belirtmişti.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre bu sebeple, hayal kırıklığına uğrayan emeklilere il ve ilçe belediyeleri ek destek vermeye başladı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, emeklilere özel fatura ve toplu taşımada indirim gibi avantajlar sunacak olan ‘Emekli Kart’ı çıkarmaya hazırlanırken, emekli vatandaşlara bir destek haberi de İstanbul Üsküdar Belediyesi’nden geldi.

Emeklilere 5 bin TL'lik destek müjdesi! Bugün resmen başladı!


EMEKLİLERE 5 BİN TL DESTEK

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre çalışmalarına hız kesmeden devam eden Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, seçim vaadi olarak emeklilere 5 bin Türk Lirası pazar alışverişi desteği vereceğini duyurmuştu. Sinen Dedetaş, yaptığı açıklamada söz konusu desteğe yönelik başvuruların başladığını açıkladı. 

Sinem Dedetaş milyonlarca emeklinin yüzünü güldüren konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Üsküdarlı emekli komşularımıza senede 5 bin liralık pazar alışverişi desteği projemizi hayata geçirdik. Emeklilere Pazar Alışverişi Desteği başvurularınızı 15-25 Mayıs 2024 tarihleri arasında, Üsküdar Belediyesi resmi internet sitesi üzerinden veya Üsküdar Belediyesi’ne gelerek Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğümüz üzerinden yapabilirsiniz.”