Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çalışmak isteyenler dikkat! EGM personel alımı Mayıs 2024!

İş arayan pek çok kişinin iş ilanlarını yakından takip ettiği Emniyet Genel Müdürlüğü yeni alım yapacak mı, EGM başvuru şartları Mayıs 2024 neler? İşte konu ile ilgili detaylar...

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çalışmak isteyenler dikkat! EGM personel alımı Mayıs 2024!

İş arayan pek çok kişinin iş ilanlarını yakından takip ettiği Emniyet Genel Müdürlüğü, (EGM) yeni polis adaylarını almasının dışında ayrıca bünyesinde istihdam etmek üzere temizlik görevlisi ve çaycı alımları da gerçekleştiriyor. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre bu kapsamda, bu ilanları İŞKUR üzerinden paylaşılıyor ve binlerce kişi tarafından da başvuru yapılıyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü, temizlik görevlisi ve çaycı olacak şekilde pek çok alanda alımları tüm ülke genelinde yapıyor. Verilen detaylara göre bu doğrultuda; İstanbul, Ankara ve İzmir başta olacak şekilde ülkenin pek çok şehrinde EGM bünyesinde istihdam edilmek üzere işçi alımı yapılıyor. Peki, EGM Mayıs 2024 için yeni personel alımı yapacak mı, EGM personel alımı ne zaman, başvuru şartları ne? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çalışmak isteyenler dikkat! EGM personel alımı Mayıs 2024!

EGM İŞÇİ ALIMI MAYIS 2024


Aktarılan bilgilere göre geçtiğimiz günlerde Muğla ve İstanbul’da EGM’lere işçi alımı yapılırken söz konusu bu alımlar İŞKUR üzerinden gerçekleştirildi. Verilen bilgilere göre bu kapsamda, farklı şehirlerde iş arayan vatandaşlar da Emniyet Genel Müdürlüğü'nün işçi alımlarını araştırıyor. Fakat Emniyet Genel Müdürlüğü yakın zamanda işçi alımına ilişkin herhangi bir ilan yayımlamadı. Emniyet Genel Müdürlüğü 2024 yılı için yeni işçi alımı yapacağı zaman haberimizde yer vereceğiz.

EGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI 2024

Emniyet Genel Müdürlüğü, yapacağı işçi alımlarında yer yer özel şartlar talep ederken genel şartlar da şu şekilde belirtildi:


En fazla da lise ya da dengi okullardan mezun olması,

T.C. vatandaşı olması,

En az ilkokul mezunu olması,

18 ila 50 yaşları arasında olması.