Gram altında yeni ralli: Resmen zirve tazeledi!

Yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alan gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını fiyatları resmen rekor üstüne rekor kırdı. İşte son dakika altın fiyatları...

Gram altında yeni ralli: Resmen zirve tazeledi!

Yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında başı çeken altın, ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin gelecek sene faiz indirimine başlayabileceği şeklindeki yönlendirmelerinden sonra yükselmeye başladı. 

Söz konusu konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre gram altın küresel spot piyasadaki yükselişten destek buldu ve  haftanın 4. işlem gününde de resmen rekor kırdı. 

Peki yatırımcılar tarafından arama motorlarında sık sık araştırılan gram altın, çeyrek altın, Cumhuriyet altını ne kadar oldu? İşte 30 Kasım 2023 son dakika altın fiyatları...

Gram altında yeni ralli: Resmen zirve tazeledi!

Paylaşılan detaylara göre İsrail-Hamas arasındaki çatışmaların sonrasında gelen güvenli liman alımlarının etkisiyle altın fiyatları, bu yılın Ekim ayının başından bu yana yaklaşık yüzde 12 oranında değer kazandı.

Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre yatırımcıların gözde yatırım araçları arasında yer alan gram altın spot piyasada haftanın 4. işlem gününde yükselişle başlamasından sonra saat 09.35'de 1933 liradan işlem görüyor. Ayrıca yine verilen bilgiye göre aynı dakikalarda çeyrek altın 3 bin 60 TL'den, Cumhuriyet altını 13 bin TL'den satılıyor.

Ons altın da 2 bin 44 TL'den işlem görüyor.