Yaşam

Her evde olan bu bitkiyle bel ve göbek yağlarınızı parçalayın! Bu içecek hem zayıflatıyor hem de vücudu temizliyor!

Nefis kokulu bir baharat olarak bilinen kekik size aslında size bundan çok daha fazlasını sunuyor. Sabah’ta yer alan habere göre, hem kilo vermenizi hem de bağışıklığınızı güçlendirmenizi sağlayan kekik metabolizma hızlandırıcı etkisiyle kolayca kilo vermenizi sağlıyor.

Özellikle göbek ve bel çevresindeki yağları parçalayan kekik, uzmanlar tarafından da kilo vermek isteyen bireyler için önerilen bitkiler arasında yer alıyor.

pexels anna tarazevich 5629205 2 1

ZAYIFLATAN KEKİK ÇAYI NASIL YAPILIR?

Malzemeler;
1 tatlı kaşığı biberiye
1 tatlı kaşığı mate çayı
1 yemek kaşığı kekik
1 tatlı kaşığı yeşil çay

ZAYIFLATAN KEKİK ÇAYI YAPILIŞI

Kilo vermek isteyenler zayıflatan kekik çayı nasıl yapılır sorusunun yanıtını araştırılıyor. Zayıflatan kekik çayı için bir demliğin içerisine su doldurun, kaynayana kadar da bekleyin. Daha sonra üzerine tüm malzemeleri koyup 10 dakika boyunca demlendirin. Daha sonra kekik çayınızı süzüp güvenle tüketebilirsiniz.

KEKİK NELERE İYİ GELİYOR?

Göbek yağlarını parçalayan kekik sivilce ve akneler için de önerilen bitkiler arasında yer alıyor. Eğer siz de akne ve sivilceler için pek çok ürün deneyip başarısız olduysanız bir de kekik bitkisini deneyebilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Av yasağı ne zaman bitiyor 2021? Marmara Denizi'nden balık yenebilir mi?

Antibakteriyel özellikleriyle dikkat çeken kekik,uzun bir süre alkolün içinde bekletilirse tentür olarak da bilinen solüsyona dönüşüyor.

Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, 2010’de gerçekleştirilen bir çalışmada kekik yağının sivilcelere sebep olduğu düşünülen bakterilere karşı antibakteriyel etki gösterdiği belirtildi.

pexels shvets production 6975488 1

TANSİYONU DA DÜŞÜRÜYOR

Yine kekik ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, 2014’te gerçekleştirilen bir çalışmada kekik ekstresinin yüksek tansiyonlu bireylerde kalp atışını önemli derecede düşürdüğü belirtildi. Ayrıca tüm bunlara ek olarak kolesterolün de düşmesine katkı sağlıyor.

ÖKSÜRÜĞÜ DE KESİYOR

Kekiğin yapraklarından elde edilen kekik esansiyel yağı aynı zamanda doğal bir öksürük ilacı olarak bilinir. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, 2006’da gerçekleştirilen bir çalışmada kekik ile sarmaşık yapraklarının kombinasyon halinde tüketilmesinin öksürük ve bronşitin semptomlarını azalttığı belirtildi.

BAĞIŞIKLIĞINIZI GÜÇLENDİREBİLİRSİNİZ

İhtiyaç duyduğunuz vitaminleri her gün almak sizin için biraz zor olabilir. Kekik ayrıca içerdiği A ve C vitamini, demir, bakır, manganez ve lif sayesinde zengin bir vitamin deposu olarak da dikkat çekiyor. Eğer hemen hemen evde bulunan kekik düzenli tüketildiğinde bağışıklığınızı da güçlendirir.

Önerilen İçerik :   Aşı olmayan stadyuma giremeyecek mi? Stadyumlara Giriş Tedbirleri Genelgesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu