İş arayanlara müjde, Resmi Gazete'de yayımlandı! 20 kamu kurumu tam 57 bin personel alacak!

Resmi Gazete’de yayımlanan ve pek çok kişinin yüzünü güldüren karara göre, 20 kamu kurumu 57 bin 205 personel alımı gerçekleştirecek. Peki hangi kamu kurumları alım yapacak? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

İş arayanlara müjde, Resmi Gazete'de yayımlandı! 20 kamu kurumu tam 57 bin personel alacak!

Resmi Gazete’de yayımlanan ve pek çok kişinin yüzünü güldüren karara göre, 20 kamu kurumu 57 bin 205 personel alımı yapacak. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve TÜBİTAK başta olacak şekilde toplam 20 kamu kurumunun bünyesinde istihdam etmek için 57 bin 205 personel alımı yapacağı belirtildi. Hangi hangi kurumlar personel alımı yapacak? 

PERSONEL ALACAK KAMU KURUMLARI 2024

Resmi Gazete’de yayımlanan ilanlara göre toplam 57 bin 205 personel alımı gerçekleştirecek olan 20 kamu kurumu şöyle:

TÜRKŞEKER, Sağlık Bakanlığı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Eti Maden, TÜBİTAK, Kişisel Verileri Koruma Kurumu, Ankara Yıldırım Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü,  Hitit Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, TİKA, MEB, Tarsus Üniversitesi, TPAO, Sayıştay ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü.

İş arayanlara müjde, Resmi Gazete'de yayımlandı! 20 kamu kurumu tam 57 bin personel alacak!


HANGİ KAMU KURUMU KAÇ PERSONEL ALIMI YAPACAK?

Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre MEB 20 Bin öğretmen ataması yapacak.  Eti Maden 218 Personel, Sağlık Bakanlığı 36 Bin Sözleşmeli Sağlık Personeli,Kişisel Verileri Koruma Kurumu 15 Uzman Yardımcısı, Gençlik ve Spor Bakanlığı 16 Sözleşmeli Bilişim Personeli, Kişisel Verileri Koruma Kurumu 15 Uzman Yardımcısı, Türkşeker 390 Adet Sürekli İşçi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi 37 Sözleşmeli Personel, Tübitak 236 Adet Personel, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi 2 Adet Sözleşmeli Bilişim Personeli, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi 62 Sözleşmeli Personel, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi 2 Sözleşmeli Bilişim Personeli, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü 10 Sözleşmeli Personel, Hitit Üniversitesi 11 Sözleşmeli Personel, Mersin Üniversitesi 6 Sözleşmeli Bilişim Personeli, TİKA 13 Sözleşmeli Personel, Tarsus Üniversitesi 7 Sözleşmeli Personel,  Sayıştay 4 Adet Sözleşmeli Personel, TPAO 150 Adet Personel, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 3 İşçi,  Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü 8 Sürekli İşçi Alacak.