Yaşam

Kekik suyu saça sürülür mü? Kekik suyu saça iyi gelir mi? Nasıl sürülür? İşte kekik suyunun faydaları!

Saçlarının muhteşem görünmesini isteyenler “Kekik suyu saça sürülür mü? Kekik suyu saça iyi gelir mi? Nasıl sürülür?” gibi soruların yanıtlarını merak ediyor ve araştırıyor.

Çevresel faktörler, yaş, genetik faktörler, cinsiyet, beslenme alışkanlıkları gibi şeyler ne yazık ki saçlarınızın dökülmesine sebep olabilir.

Hem doğal hem de ucuz olsun diyenler kekik suyunun faydalarını araştırıyor. “Kekik suyu saça sürülür mü? Kekik suyu saça iyi gelir mi? Nasıl sürülür?” gibi soruların yanıtları haberimizde yer alıyor. İşte detaylar…

pexels erika quirino 3696351 1

KEKİK SUYU SAÇA SÜRÜLÜR MÜ?

Hem kolay hem de ekonomik olan kekik suyu saç derisindeki zararlı ve olumsuz tüm etkileri yok eder. Habertürk’ün aktardığına göre kekik suyu ayrıca saçın çabuk uzamasını da sağlar.

Saçlarınızın daha hacimli ve sağlıklı görünmesine yardımcı olan kekik suyu, kepek probleminizi de çözebilir.

KEKİK SUYU SAÇA ZARAR VERİR Mİ?

Doğal yöntem arayanların merak ettiği kekik suyunun bilinen hiçbir zararı yoktur ancak her üründe olduğu gibi kekik suyunu kullanmadan önce alerjen bir bünyeye sahip olup olmadığınızı araştırıp daha sonra kullanabilirsiniz.

Önerilen İçerik :   Keşfedilmeyi bekleyen Hasan Boğuldu Sütüven Şelalesi'ne nasıl gidilir? Hasan Boğuldu giriş ücretleri!
pexels ali pazani 2811089 1

KEKİK SUYU SAÇIN RENGİNİ AÇAR MI? KEKİK SUYU SAÇIN YAPISINI BOZAR MI?

Pek çok kadın saçlarında renk değişimi yapmak ister. Özellikle yaz aylarında saç renginin daha açık renk olmasını isteyen kadınlar bu işlemler sırasında saçlarının zarar görmesini de istemezler. Saçlarının rengini doğal yöntemlerle açmak isteyenler kekik suyu saç rengini açar mı sorusunun yanıtını merak ediyor ve araştırıyor. Peki kekik suyu saç rengini açar mı?

Bu soruya evet yanıtını verebiliriz. Saç rengini açmak için 6 bardak suyu kaynatıp içine 3-4 dal taze kekik atıp çay gibi demlenmesini bekleyerek banyoda son durulama suyu olarak kullanın.. Eğer taze kekik yoksa bir tatlı kaşığı kurutulmuş kekik kullanılabilir. Banyoda son aşama olarak durulama suyu olarak kullanabileceğiniz bu suyu saça uyguladıktan sonra güneşte saçlarınızı kurutursanız saçınızın rengi açılacaktır.

pexels thais sarmento 2066039 1

KEKİK SUYU SAÇ DÖKÜLMESİNE İYİ GELİR Mİ?

Kekiğin içerisinde A, K, E, B ve C vitaminleri bulunur. Saç dökülmesinden şikayetçi olanlar gönül rahatlığı kekik suyu kullanabilir. Ayrıca saçlarını uzatmak isteyenler 1 litre suya 3-4 dal taze kekik ekleyerek hazırlanabilecekleri kür sayesinde saçlarının hızlı uzamasına yardımcı olabilirler.

Önerilen İçerik :   Her evde bulunan bu iki malzeme ile en doğal lavabo açıcıyı elde edebileceksiniz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu