İŞTE 26 TEMMUZ SİGARA ZAMMI SONRASI GÜNCEL FİYAT LİSTESİ!

Sigara fiyatları araştırmaları, son zamanlarda sıkça yaşanan sigara zammı sonrasında artış gösterdi. Artık internette en çok aranan haberlerden birisi sigaraya zam gelip gelmediği oluyor. Hal böyle olunca biz de sizler için güncel fiyat listesini derledik. Buna göre sigaraya uygulanan yüzde 10 oranındaki ÖTV zammı ile birlikte 1 paket sigara başına alınan asgari maktu vergi tutarı 0,71’den 0,79’a kadar yükseldi. Geçtiğimiz günlerde Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, JTİ grubuna uygulanan zammın ardından Philip Morris, BAT ve İmperial gruplarına da zam yapıldığını duyurdu. İşte, 26 Temmuz 2022 Salı günü yapılan sigara zammı sonrası güncel sigara fiyatları…

Habertürk.com‘da yer alan habere göre; 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü itibariyle JTİ grubu markalara gelen zammın ardından Philip Morris, BAT ve İmperial sigara gruplarına da peş peşe zam geldi. Son sigara zammının ardından en ucuz ve en pahalı sigara fiyatlarında değişiklik olurken yüzde 60’a varan ÜFE güncellemesi de yapılmayacak. İşte, 26 Temmuz 2022 Salı günü güncel sigara fiyatları…

Sigaraya yeni bir zam daha mı geldi?

SİGARA FİYATLARINA NE KADAR ZAM GELDİ?

Özel Tüketim Vergisi ÖTV zammı ile birlikte alkole % 25, sigaraya % 10 oranında zam gelmişti. Sigaradaki asgari maktu vergi tutarı ise 0.71 Türk lirasından 0.79 Türk lirasına çıktı. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, 1 Temmuz Cuma günü Japan Tobacco International (JTI) grubu sigaralara 2 lira zam yapıldığını duyurmuştu. Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş’ın açıklamasına göre JTİ grubuna uygulanan sigara zammının ardından ise Philip Morris BAT ve İmperial grubu sigaralara da zam yapıldı. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Aybaş, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, üç sigara grubuna da yani BAT, Philip Morris ve İmperial’e de 2 TL zam geldiğini duyurdu.

Sigaraya yeni bir zam daha mı geldi?

ÜFE GÜNCELLEMESİ OLMAYACAK!

2022 yılında sigara fiyatlarına ve alkollü içeceklere uygulanması beklenen yüzde 60’a varan ÜFE güncellemesi ise sigara fiyatlarına uygulanmayacak.

BUNA GÖRE EN PAHALI VE EN UCUZ SİGARA NE KADAR OLDU?

Sigara zammının ardından Japan Tobacco International (JTI) grubunda en düşük sigara fiyatı 27 türk lirası 5 0 kuruş olurken, en yüksek sigara fiyatı ise 30 Türk lirasını gördü.

JTI grubundaki sigaralara gelen ikişer liralık zamla birlikte BAT grubunda en düşük fiyatlı sigara 27 Türk lirası 50 kuruş oldu. Philip Morris’in de en düşük sigarasının fiyatı ise 27 Türk lirası 50 kuruş olurken en yüksek sigara fiyatı ise 40 Türk lirasını gördü. İmperial grubuna da gelen 2 Liralık zam sonrasında en düşük fiyatlı sigara 25 Türk lirası olurken, en yüksek sigara fiyatı 31 Türk lirasını gördü.