Üç ilçede ekmeğe dev zam! Yeni fiyatlar şaşırttı!

İstanbul ve İzmir'deki ekmek zamlarından sonra bir zam haberi de Edirne'den geldi. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre Edirne'nin İpsala, Keşan ve Enez ilçelerinde ekmeğin fiyatı 7.5 TL'den 10 TL'ye çıktı.

Üç ilçede ekmeğe dev zam! Yeni fiyatlar şaşırttı!

İstanbul ve İzmir'deki ekmek zamlarının ardından yeni bir zam haberi de Edirne'den geldi. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre Edirne'nin üç ilçesinde ekmek fiyatlarına zam geldi, 210 gram ekmek 7,5 Türk Lirası'ndan 10 Türk Lirası'na çıktı. Verilen bilgilere göre İstanbul ve İzmir'de de benzer zam uygulamaları yaşanmıştı.

EKMEĞE ZAM GELDİ

Halktv'nin aktardığı habere göre işletmelerin giderek artış gösteren maliyetler karşısında zam talepleri üzerine İpsala, Keşan, Enez'de 7.5 Türk Lirası'na satılan ekmeğin fiyatı 10 Türk Lirası'na çıktı. İpsala, Keşan ve Enez'de fırın ve bakkallarda ekmek 10 liradan satılmaya başladı.

Üç ilçede ekmeğe dev zam! Yeni fiyatlar şaşırttı!

EKMEĞİN FİYATI ARTTI

Mega kent İstanbul'da ekmeğe zam sonrası 200 gram ekmek fiyatı 10 Türk Lirası şeklinde olmuştu.

İZMİR'DE DE EKMEĞE ZAM KARARI

İzmir Ticaret Odası (İZTO) üyesi fırınlarda 1 Şubat 2024 tarihi itibarıyla 200 gram ekmeğin 220 grama, 7 Türk Lirası şeklinde fiyatının da 9 Türk Lirası'na çıkarılmasına karar verilmişti.