Yastık altında 139 bin TL'si olana 2+1 prefabrik ev müjdesi!

İlk kez konut almak isteyen vatandaşlara devlet desteği müjdesi geldi. Konu ile ilgili olarak verilen bilgilere göre tam 200 bin liralık ev desteği alındığında 2+1 eve 139 bin TL’ye sahip olunabiliyor.

Yastık altında 139 bin TL'si olana 2+1 prefabrik ev müjdesi!

Yeni bir konut sahibi olma hayali kuranlar için devlet tarafından sunulan prefabrik evler, son dönemlerde artan konut fiyatları ve banka faiz oranlarından farklı bir çözüm sunuyor.

Asrın felaketi şeklinde nitelendirilen Kahramanmaraş depremlerinden sonra gündemden düşmeyen bu evler, maliyet açısından daha ekonomik, pratik kullanıma uygun olmaları ve hızlı montaj süreleriyle de yeni bir konut sahibi olmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor.

Paylaşılan bilgilere göre devlet, konut sahibi olmak isteyenlere yönelik geri ödemesiz olarak 200 bin liralık prefabrik ev desteği sunuyor.

Söz konusu bu destek, belirli şartları karşılayan vatandaşlara özel olarak verilecek.

Yastık altında 139 bin TL'si olana 2+1 prefabrik ev müjdesi!

Paylaşılan bilgilere göre çalışmalarına hız kesmeden devam eden Aile Bakanlığı tarafından açıklanan bu şartlar, prefabrik ev sahibi olmak isteyenlerin de yüzünü güldürdü.

2+1 EVLER 139 BİN TL'YE


İnternet üzerinde yayınlanan resmi ilanlara göre 50 metrekarelik 2 oda 1 salon prefabrik evler, özel kampanya kapsamında 339 bin 900 TL fiyatla satılıyor. Açıklanan devlet desteğiyle bu konutlara sahip olmak isteyen vatandaşlar için 200 bin lira yardım sağlanıyor.

Devletin verdiği söz konusu destekle, ev sahibi olmak isteyenler yalnızca 139 bin TL ödeyerek bu evlere sahip olma imkanına sahip oluyor.