Magazin

İlhan İrem hayatını kaybetti! İlhan İrem kimdir, İlhan İrem kaç yaşında? Hastalığı neydi?

Ünlü şarkıcı İlhan İrem’in sağlık durumu sevenleri tarafından yakından takip edilirken usta sanatçıdan hayranlarını adeta yasa boğan bir haber geldi. Son dönemlerde doktorlar tarafından sağlık durumun kötüye gittiği bildirilen İlhan İrem’in ölüm haberi sanat camiasını da üzdü.

Peki İlhan İrem kimdir, İlhan İrem kaç yaşında ve neden öldü? İşte ünlü şarkıcı İlhan İrem hayatı ve hakkında merak edilen tüm detaylar…

Habertürk’te yer alan habere göre, Türk müziğinin unutulmaz isimleri arasında yer alan şarkıcı ve söz yazarı İlhan İrem yaşamını yitirdi. İlhan İrem’in ölüm haberi büyük üzüntüyle karşılanırken “İlhan İrem kimdir, İlhan İrem kaç yaşında ve neden öldü?” sorularının yanıtları da en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer aldı.

ilhanirem2
ilhan irem

İLHAN İREM NEDEN ÖLDÜ?

Türk pop müziğinin usta isimleri arasında yer alan İlhan İrem (66) böbrek rahatsızlığı nedeniyle diyaliz tedavisi görüyordu. Sanatçının son zamanlarda durumunun ağırlaştığı, yoğun bakıma alındığı öne sürülmüştü. Konu ile ilgili olarak aktarılan detaylara göre, böbrek yetmezliği teşhisi konulan ve diyaliz tedavisi gören İlhan İrem yaşamını yitirdi.

Peki İlhan İrem kimdir, İlhan İrem kaç yaşında ve neden öldü? İşte ünlü şarkıcı İlhan İrem hayatı ve hakkında merak edilen tüm detaylar…

ilhanirem3
ilhan irem kimdir

İLHAN İREM KİMDİR? İLHAN İREM KAÇ YAŞINDA?

İlhan İrem 1 Nisan 1955 tarihinde Bursa’da doğdu. 1969’da ortaokul son sınıftayken, okul orkestrasının solisti olarak müzik dünyasına adım attı. 1970’te Milliyet Gazetesi’nin gerçekleştirdiği liselerarası müzik yarışmasında Meltemler ismini verdikleri orkestraları ile Marmara Bölgesi 1.’si oldu. Meltemler ile 1970 – 1973 seneleri arasında Bursa Çelik Palas Oteli ve Uludağ’daki çeşitli otellerde dans müziği şarkıcılığı yaptı.

1973’te kendi imkanları ile Diskotür firmasına yaptığı ilk 45’liği “Birleşsin Bütün Eller – Bazen Neşe Bazen Keder” ile beklediği başarıyı ne yazık ki yakalayamadı. Plak firmasının bestelerini başka sanatçılara söyletme isteğini geri çevirdikten sonra yapmış olduğu 2. 45’liği “Yazık Oldu Yarınlara – Haydi Sil Gözlerini” genç sanatçıyı bir anda en popüler sarkıcı yaptı. 1975’te yayınlanan üçüncü 45’liği “Anlasana” ile de başarısını sürdürdü. 1976’da yayınladığı 4. 45’liğinde Tanrı’yı sorguladığı “Kuklacı Amca” 45’liği şirket tarafından piyasadan toplatıldı. 1976 senesinde ilk LP çalışması olan “İlhan İrem 1973-1976” yayınlandı. “Üzülme Dostum”, “Havalar Nasıl”, “Ayrılık Akşamı”, “Sensiz de Yaşanıyor”, “Bal Ağızlım” gibi her yaptığı 45’lik listelerde ilk sıraya yerleşti. Yine aktarılan detaylara göre, 1973-1981 yılları arasında toplamda 10 adet 45’liği yayınladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu