Türkiye 2023'te 74 bin kez sallandı, deprem uzmanı Şükrü Ersoy'dan flaş açıklama geldi!

Geçtiğimiz yıl Türkiye 74 bin kez sallandı.  Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Bu bir kehanet değil" diyerek çok önemli açıklamalar yaptı.

Türkiye 2023'te 74 bin kez sallandı, deprem uzmanı Şükrü Ersoy'dan flaş açıklama geldi!

Asrın felaketi şeklinde nitelendirilen 6 Şubat depremlerinden sonra Türkiye sallanmaya devam ediyor. Konu ile ilgili olarak verilen detaylara göre 2023 yılında Türkiye'de 74 binden fazla deprem meydana gelen. Peki depremlerdeki bu artış ne ifade ediyor.

Pek çok kişinin gündeminde yer alan Konuyu CNN Türk canlı yayınında yorumlayan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Ülkemiz bir deprem ülkesi. Bu nedenle batısında, doğusunda, kuzeyinde, güneyinden deprem haberleri gelecek. Bunların bazıları da yıkıcı olacak. Bu bir kehanet değil, bu bir korkutma da değil. Bu bizim gerçeğimiz. 2023 yılında 74 bin deprem yaşandı. 6 Şubat depremleri Türkiye'nin deprem açısından huzurunu da bozdu. Ülkenin her yerinde depremler oluşmaya başladı" dedi.

Türkiye 2023'te 74 bin kez sallandı, deprem uzmanı Şükrü Ersoy'dan flaş açıklama geldi!

TÜRKİYE'DE GEÇEN SENE 4 VE ÜZERİ BÜYÜKLÜKTE 797 DEPREM OLDU

Şükrü Ersoy yaptığı açıklamasında meydana gelen depremlerin yalnızca sayısına değil büyüklüğündeki artışa da dikkat çekti. Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Bu ne demektir biliyor musunuz? Vatandaşlarımız depremi çok belirgin bir biçimde 797 kez hissetmişler" dedi.

"EN FAZLA DEPREMİN OLDUĞU ŞEHİR KAHRAMANMARAŞ"

Şükrü Ersoy, "Dünyada 2023 yılının en büyük sarsıntıları, 6 Şubat tarihindeki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki Kahramanmaraş depremleriydi. Geçen sene en çok depremlerin yaşandığı şehir de Kahramanmaraş'tı" dedi.

Prof. Dr. Şükrü Ersoy konu ile ilgili olarak yaptığı "Dünyada böyle bir örnek ben bilmiyorum. Genellikle 1 kenti etkiler ve çevresindeki yıkımları da görürüz. Burada 11-12 şehri, hatta periferisindeki bütün şehirleri de çok dikkatli şekilde baktığımızda etkilediğini görüyoruz" diye konuştu.